Powieść, Piwnica, Notre Dame

Witam,

Nie wiedzieć czemu coraz rzadziej się spotykamy i wolnego czasu u każdego z nas coraz mniej. Za radą ludzi rozumnych, postanowiłem na stronie informować o ciekawych wydarzeniach, o tym co robię i co zamierzam zrobić.

Liczę, że zainteresowani zechcą napisać do mnie o sobie na adres manager@zbigniewksiazek.pl. Ten adres pozwoli menadżerowi odcedzić kawalerkę od nie kawalerki i dostawał będę jedynie te listy, które dostać pragnę. Na każdy odpiszę.

Wydawnictwo MUZA wydało moją powieść „Byłaś serca biciem”, w której wielu z was odnajdzie i siebie, i nie siebie. Oto trzy oceny moich przyjaciół, którzy książkę przeczytali.

Andrzej Seweryn:

Zbyszku Drogi!

Twoja powieść ubawiła mnie ogromnie. Jak mało kto poznałem znaczenie określenia „emigracja” oraz tego, że słowo „sukces” ma bardzo, bardzo wiele znaczeń… Nie zawsze takich, o jakich marzyliśmy, wkraczając na drogę sztuki.

Czym jest sukces? Wygraną? Ale z kim? Spełnieniem marzeń? Ale te marzenia są zupełnie inne niż tamte sprzed dziesięciu, dwudziestu, trzydziestu lat. Powodzeniem materialnym? A cóż ono znaczy przy pierwszej poważniejszej chorobie? Wiele by gadać, co mam nadzieję, uczynimy niebawem.

Twoją mądrą powieść czyta się świetnie. Nieco mniej wesoło jest po jej przeczytaniu i refleksji nad sobą samym.

Ściskam Cię.

A.S.

Jan Nowicki:

Ryży! Przyjacielu!

Najlepsze książki to te, które ktoś napisał za nas. Czytasz i myślisz: przecież to ja!

Wessałem się w Twoją powieść jak w pysznego papierocha przy pierwszej porannej kawie i po raz drugi czy trzeci w życiu ciurkiem przeczytałem dwieście stron. Za jednym posiedzeniem, śmiejąc się i płacząc.

Marek Stryszowski:

Drogi Zbyszku!

Twoją powieść przeczytałem z wypiekami na licach, chichocząc jak nastolatek, a momentami wzruszając się jak młodzieniec przy pierwszym pocałunku.

W słowach do jednej z moich piosenek napisałeś :

płomień co prawie

wygasł już w nas

znowu zapłonie

gdy przyjdzie czas …

On ani trochę nie wygasł, trwa i niech w Tobie, i w nas płonie na zawsze, a może i dłużej.


W środę w Piwnicy pod Baranami, w salonie literackim Piwnicy, o godzinie dziewiętnastej, odbędzie się moje spotkanie autorskie połączone z promocją powieści i z występami artystów Piwnicznych śpiewających piosenki z moimi tekstami. Zapraszam.


Zapraszam również do Gdyni, do Teatru Muzycznego na spektakl NOTRE DAME DE PARIS, który miałem zaszczyt przetłumaczyć.

Zbyszek Książek

podpis-zk

Powrót do strony głównej